+48 46 813 26 00

Atrakcje

  1. Atrakcje

Atrakcje w Hotelu Ossa

Przygotowując atrakcje w Hotelu Ossa, nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych Gościach. Z myślą o nich stworzyliśmy bawialnię Ossa Kids. Wiemy, że dzieci kochają robienie zamków z piasku i szaleństwa w wodzie – u nas znajdą piaszczystą plażę z placem zabaw i basen ze zjeżdżalnią.

dla miłośników sportu
Squash dla miłośników sportu

Do dyspozycji fanów tej dyscypliny sportowej oddajemy salę do gry w squasha oraz profesjonalny sprzęt.

Kręgle

Pomyśleliśmy także o miłośnikach bowlingu, na których w naszym Hotelu czekają tory do kręgli. Kręgielnie zlokalizowane są przy barach, dzięki czemu grę można połączyć z drinkiem w gronie znajomych. Tory do kręgli wyposażone są w aparaturę zliczającą punkty.

Rowery

Wokół znajdują się liczne ścieżki oraz szlaki rowerowe. W sezonie letnim zapraszamy do hotelowej wypożyczalni rowerów.

Rowery

Wokół znajdują się liczne ścieżki oraz szlaki rowerowe. W sezonie letnim zapraszamy do hotelowej wypożyczalni rowerów.

Nordic Walking

Tereny wokół Hotelu to idealne miejsce na marsze z kijami, które wypożyczą Państwo na miejscu.

Kolej Rogowska, Nieborów, Bolimów
Atrakcje regionu Kolej Rogowska, Nieborów, Bolimów

W okresie letnim polecamy przejazd zabytkową Rogowską Koleją Wąskotorową, początki której sięgają 1915 roku, kiedy to wojska niemieckie zbudowały wojskową kolej polową łączącą Rogów z Białą Rawską.

W pobliskim Nieborowie zobaczyć można piękne barokowe ogrody, zaprojektowane w latach 60-tych XVII wieku przez Szymona Bogumiła Zuga.

Z kolei w Bolimowie, podczas wizyty u garncarza można poznać specyfikę jego zawodu, podpatrzeć sposób toczenia glinianych naczyń, usłyszeć legendy i opowieści związane z Bolimowem oraz spróbować trudnej sztuki lepienia garnków.

 

Żyrardów
Atrakcje regionu Żyrardów

Szczególne wrażenie na miłośnikach sztuki zrobi zwiedzenia Żyrardowa i jedynego w Polsce „Sklepu Wokulskiego”. Jego wnętrze jest stylizowane na XIX-wieczny salon bławatny, znany wszystkim z filmu i serialu „Lalka”. Meble i wyposażenie zaprojektowali wybitni scenografowie i architekci polscy: Andrzej Haliński i Marek Kukawski, którzy są autorami scenografii do wielu znanych filmów. W sklepie można zobaczyć oryginalne meble z epoki, maszyny i fotografie fabryczne, obrus, próbki tkanin i koronek. Żyrardowska fabryka lnu znana jest na całym świecie. W małej salce kinowej zapoznać się można z historią Żyrardowa, fabryki i produkcji lnu.

Wśród dzikiej przyrody

Dla tych, którzy pragną spędzić czas wśród dzikiej przyrody, proponujemy niesamowitą atrakcją regionu jaką jest spływ kajakowy rzeką Pilicą. Umożliwia on dotarcie do miejsc o szczególnych walorach turystycznych, historycznych oraz widokowych.

eu-flag
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij